gegli

دختر و پسرهاي پرسپوليسي

يار مهربان

× به اميد قهرماني پرسپوليس
×

آدرس وبلاگ من

abdy.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/abdy

عكسهاي ديدني حتما ببينيد

عکس ها زیبا از تعمیر فضایی تلسکوپ هابل و تصاویری از 10 برج بلند تهـــران و 

عکس ها زیبا از تعمیر فضایی تلسکوپ هابل

مشكل ابزاري در فضا، انجام ماموريت يكي مانده به آخر فضانوردان در تلسكوپ فضايي هابل را به‌قدري پيچيده كرد كه اميد به انجام آن تقريبا از دست رفته بود؛ اما به هر حال ماموريت انجام شد.

به گزارش بي‌بي‌سي 2 فضانورد شاتل براي تعمير يك طيف‌نگار كه براي مطالعه سياه‌چاله‌ها از آن استفاده مي‌شود حدود 8ساعت راهپيمايي فضايي كردند. اين طيف‌نگار 5 سال پيش به خاطر از دست دادن ارتباط با منبع نيرو از كار افتاده بود.

با اين حال انجام اين ماموريت كمي پيچيده شد و چون حين انجام آن برخي مشكلات پيش‌بيني نشده بود، باعث شد كه ماموريت يك ساعت و نيم بيشتر طول بكشد.

مشكلاتي كه فضانوردان در اين ماموريت فضايي با آن روبه‌رو بودند افت يكباره نيروي باتري يكي از ابزارهاي آنها و گره خوردن يكي از نرد‌بان‌هاي نگهدارنده آنها در فضا بود.

با اين حال اين ماموريت نفس‌گير با موفقيت به پايان رسيد و طيف‌نگار در مركز كنترل زميني هابل با موفقيت آزمايش شد. تا‌كنون فضانوردان شاتل آتلانتيس 4 راهپيمايي فضايي را انجام داده‌اند؛

در اين راهپيمايي‌ها دوربين اصلي هابل تعمير شده و چند طيف‌نگار جديد روي آن نصب شده است. فضانوردان همچنين ژيروسكوپ‌هاي هابل را هم كه دچار مشكل شده بودند تعمير كردند و يك دوربين جديد به‌نام دوربين ميدان باز 3 روي آن نصب كرده‌اند.

تلسكوپ  فضايي هابل حدود 20 سال پيش به فضا پرتاب شد ولي قرار نبود ماموريت آن  اين قدر طول بكشد. با اين حال قرار است با انجام تعميرات و نصب تجهيزات جديد هابل تا سال 2014 به فعاليت خود ادامه دهد.

تصاويري كه اين تلسكوپ از كهكشان‌هاي دوردست به زمين مخابره كرده است در طول اين سال‌ها كليد حل بسياري از معماهاي فضايي بوده‌اند.

10 برج معروف تهـــران

در دو دهه اخیر گرانی زمین و محدودیت فضا و منابع، شرایط متفاوتی را بر فعالیت‌های ساختمانی و احداث مجتمع‌های مسکونی در تهران تحمیل کرده و در نتیجه رشد افقی شهر، در مناطق مختلف از طريق برج‌سازي به رشد عمودی مبدل شده است.
ساخت برج از حدود پانزده سال پیش و در پی افزایش نجومی قیمت ساختمان و رشد روزافزون تقاضا، رونق گرفت تا جایی که امروز تقریبا بخش بزرگی از شمال شهر تهران و مناطقی از شمال غربی شهر مملو از برج‌هایی است که بسیاری از آنها از برج‌های دوران پیش از انقلاب هم بلندتر و چشمگیرتر هستند.

سامان


برج‌های دوقلوی 21 طبقه سامان واقع در بلوار کشاورز، احتمالا اولین برج‌های مسکونی تهران به شمار می‌‌روند که در سال ۱۳۴۹ ساخته شدند. کل بنای این برج دو قلو در ۲۱۰ روز ساخته شد، یعنی هر ۱۰ روز یک طبقه. این ساختمان از معدود تجارب مهندسی کشور در استفاده از قطعات پیش‌ساخته محسوب می‌شود.

http://www.findinvis.com/pic/Line/x4a.gif


ساختمان آلومينيوم


ساختمان آلومینیوم واقع در خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، قدمتی ۴۵ ساله دارد. وقتی به تابلوی سردر ورودی این ساختمان ۱۲ طبقه نگاه می‌‌کنی، به سختی می‌شود از پشت غبار و جرم گرفتگی، سال ۱۹۶۲ حک شده روی آن را تشخیص داد. تمام طبقات ساختمان آلومینیوم تجاری است و بیشتر به مرکز تعمیر لوازم خانگی شهرت دارد.

http://www.findinvis.com/pic/Line/x4a.gif


آ.اس.پ


سه برج بلند آ.اس.پ از جمله ساختمان‌های بلندی هستند که در اوایل دهه ۵۰ خورشیدی، به دنبال برنامه‌های مدرنیزاسیون پایتخت به همراه چند برج دیگر سر به آسمان سپردند. گروه سازنده این برج‌ها اکنون مشغول ساخت برج بین‌المللی تهران است.

http://www.findinvis.com/pic/Line/x4a.gif


بورس


تالار بورس اوراق بهادار تهران، یکی از معروف‌ترین برج‌های قدیمی تهران، ساختمانی در جنوب پل حافظ است که امروز به سالن بورس اوراق بهادار تهران اختصاص یافته است در آغاز بهره برداري اين ساختمان محل بانك كار بود.

http://www.findinvis.com/pic/Line/x4a.gif


برج ميلاد


برج مخابراتی میلاد از هر جای تهران دیده می‌شود. این برج در مجموعه ‌ای به نام مرکز ارتباطات بین‌المللی تهران، در تپه‌های کوی ‌نصر (گیشا) واقع شده است. برج میلاد با ۴۳۵‌متر ارتفاع بعد از برج‌های سی‌ان‌تاور (تورنتو)، استانکینو (مسکو) و مروارید شرقی (شانگ‌های) بلندترین برج جهان محسوب می ‌شود. این نخستین بار است که سازه‌ای با این مشخصات بدون حضور حتی یک کارشناس خارجی اجرا می‌شود.

http://www.findinvis.com/pic/Line/x4a.gif


برج مخابرات


برج مخابرات تهران واقع در میدان امام خمینی (توپخانه) اولین تجربه کارشناسان ایرانی در ساخت برج‌سازی مخابراتی محسوب می‌شود.

http://www.findinvis.com/pic/Line/x4a.gif


پلاسكو


ساختمان پلاسکو واقع در چهارراه استانبول از برج‌های تجاری است که ۵۰ سال پیش تقریبا همزمان با ساختمان آلومینیوم و توسط یک نفر ساخته شد. این پاساژ هم اکنون یکی از مراکز معروف برای تهیه پوشاک محسوب می شود.

http://www.findinvis.com/pic/Line/x4a.gif


سه يال تهران


برج بین المللی تهران، در محدوده اتوبان‌های کردستان، رسالت و شیخ بهایی واقع است. این برج با ارتفاع ۱۶۲‌متر، بلندترین برج مسکونی تهران است که از شهریور ماه عملیات تکمیلی آپارتمان‌هایش انجام می ‌شود. این بنای عظیم بیش از ۲۲۰‌هزار ‌مترمربع زیربنا را در سه يال پهناور و در ۵۶ طبقه در خود جای داده است. این برج توانسته رکورد قیمت برج‌های مسکونی تهران را بشکند. طبقه اول تا دهم این برج را می‌‌توانید ‌مترمربعی حدود ۳‌میلیون تومان بخرید، طبقه یازدهم تا بیستم را ‌مترمربعي تقریبا۳‌میلیون و نیم تومان طبقه بیست و یکم تا سی‌ام‌ متر‌مربعي ۴‌میلیون تومان، طبقه سی و یکم تا چهلم‌ مترمربعي ۴ و نیم‌میلیون تومان و در نهایت برای خرید طبقه چهل و یکم تا چهل و هفتم باید‌متر مربعي حدود ۴‌میلیون و هفتصد‌هزار تومان بپردازید. قیمت طبقات بالاتر از ۴۷ طبقه که به صورت سه طبقه تریپلکس ساخته شده است به صورت نجومی بالا می رود.

http://www.findinvis.com/pic/Line/x4a.gif


سپهر


برج سپهر، این برج، ساختمان مرکزی بانک صادرات است که معماری ساده‌ای به شکل مکعب مستطیل دارد. برج سپهر واقع در خیابان‌سمیه، با ۴۹۰۲‌متر مربع مساحت و ۳۳طبقه، یکی از ساختمان‌های بلند تهران است.

http://www.findinvis.com/pic/Line/x4a.gif

قد بلندهاي شهرك غرب


قبل ازپيروزي انقلاب اسلامي، دولت وقت برنامه‌هایی را با عنوان مدرنیزاسیون پایتخت به اجرا گذاشت که برج‌هایی که در ضلع شمال شرقی میدان صنعت (شهرک غرب) دیده می‌شوند و به برج‌هاي شهرك غرب معروف است، ثمره آن برنامه‌ها است.

free hit counters

http://www.findinvis.com/pic/Line/o12a.gif

چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388 - 6:22:20 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت

آخرین مطالب


بزگترین و لوکس ترین کشتی مسافرتی جهان


عکسهای همسر زیبای ایرانی امیر قطر


مهاماندار های خطوط مختلف هوایی جهان


تصاویری که فقط در ایران دیده می شــود


می تونـــی او را حس کنی ... او یک زن است


مونیخ بهشت آبجونوشان


تا از دست نرفته ببينيد


عكس هاي خفن و خندهدار روز


عکس های زیبا از خشم طبیعت


وقتی مردی شما را بخواهد


نمایش سایر مطالب قبلی

پیوند های وبلاگ

آمار وبلاگ

153316 بازدید

33 بازدید امروز

22 بازدید دیروز

225 بازدید یک هفته گذشته

Powered by gegli.com

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

این وبلاگ به وسیله شبکه اجتماعی نخبگان گوهردشت (گگلی) ایجاد شده است

برای ااطلاعات بیشتر و عضویت در اولین شبکه اجتماعی ایران اینجا را کلیک کنید

ورود به گوهردشت