gegli

دختر و پسرهاي پرسپوليسي

يار مهربان

× به اميد قهرماني پرسپوليس
×

آدرس وبلاگ من

abdy.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/abdy

مونیخ بهشت آبجونوشان

مونیخ بهشت آبجونوشان ... Oktoberfest 2009


این‌روزها هر که گذرش به شهر مونیخ بیفتد، علاوه بر شمار زیاد گردشگر، چیزی که توجهش را جلب می‌کند، بوی آبجویی است که گوشه و کنار این شهر را در بر گرفته است؛ مونیخ میزبان جشن پرآوازه‌ی اکتبر، جشن آبجونوشان شده است.
جشن اکتبر (Oktoberfest) جشنی است که همه ساله در شهر مونیخ آلمان در ایالت بایرن برگزار می‌شود و به طور سنتی تا ۱۶ روز طول می‌کشد. هرچند که این جشن، جشن اکتبر نام دارد، اما معمولاًً اواخر سپتامبر آغاز می‌شود و به مدت دو هفته تا اوایل اکتبر به طول می‌انجامد.
این جشن یکی از پرآوازه‌ترین جشنهای مونیخ است. هر سال در حدود ۶ میلیون نفر شرکت‌کننده دارد و همین ویژگی آن را به بزرگترین جشنواره‌ی جهان تبدیل کرده است.
پس از وحدت دو آلمان شرقی و غربی برنامه‌ی زمانی جشن اندکی تغییر کرد. به این ترتیب که اگر اول یا دوم اکتبر یکشنبه باشد، جشن را تا سوم اکتبر ادامه می‌دهند، چراکه سوم اکتبر "روز وحدت" دو آلمان است. این چنین است که امروزه این جشن ۱۷ یا ۱۸ روز طول می‌کشد.


آبجونوشی رسم کانونی جشن اکتبر

جشن اکتبر در مکان بسیار بزرگی به وسعت ۳۱ هکتار در شهر مونیخ برگزار می‌شود که ترزین‌ویزه ((Theresienwiese نام دارد و از نام شاهزاده ترزه گرفته شده است. رسم کانونی جشن اکتبر آبجونوشی است. شهردار مونیخ هر سال با بازکردن یک بشکه‌بزرگ آبجو این جشنواره را در ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه افتتاح می‌کند.
برای این جشن آبجوی مخصوصی تهیه می‌شود که رنگ آن کمی تیره‌تر و طعم آن تندتر از آبجوی معمولی است. میزان الکل آبجوی جشن اکتبر بیشتر از آبجوهای معمولی است و بازدیدکنندگان جشنواره این آبجو را در لیوان‌های یک لیتری می‌نوشند.


Bildunterschrift: چادرهای بر پا شده پذیرای گردشگران هستندالبته اجازه‌ی فروش این آبجوها تنها در دست شرکت‌های آبجوسازی محلی بایرن است. از همین رو هم آنها چادرهای عظیمی برپا می‌کنند که "چادرهای آبجو" نام دارند و هزاران نفر را در خود جای می‌دهند.
 
گذشته از آبجو، در جشن اکتبر غذاهای متنوعی نیز سرو می‌شود که یکی از پرطرفدارترین آنها سوسیس و پنیر و کلم‌ترش است که طرفداران خودش را دارد.
 

تاریخچه‌ی جشن اکتبر

 تاریخچه‌ی جشن اکتبر به جشن عروسی شاهزاده لودویگ (Prinz Ludwig) برمی‌گردد. وی که بعدها به مقام پادشاهی بایرن منسوب شد، با پرنسس ترزه (Prinzessin Therese) ازدواج کرد. آنها برای عروسی‌شان جشن بزرگی در نزدیکی شهر مونیخ برپا کردند. این جشن چنان باشکوه بود که سال بعد نیز برگزار شد و به این ترتیب با استقبال گرم مردم به بزرگترین جشن سال در سنت آلمان بدل گشت.
 
جشن اکتبر از سال ۱۸۱۱ همه ساله برگزار شده است اما گاهی به دلایلی مانند وقوع جنگ یا شیوع بیماری وقفه‌هایی نیز به وجود آمده‌اند. البته تازه از سال ۱۸۹۶ به بعد بود که چادرهای بزرگ آبجو در این جشن برپا شدند و آبجونوشی نیز در این جشن تبدیل به یک رسم شد.
 
جدا از مردم آلمان، شمار زیادی از کسانی که در جشن اکتبر شرکت می‌کنند، گردشگرانی هستند که بعضا از کشورها دوری نظیر آمریکا یا استرالیا راهی این کشور شده‌اند. در این میان گاهی چهره‌‌های سرشناسی نیز به چشم می‌خورند که در حالی‌که لباس‌های محلی ایالت بایرن را به تن دارند لیوان‌های بزرگ پر از آبجویشان را رو به دوربین گرفته‌اند.
 
اما در برخی از چادرها جشن اکتبر بیشتر به یک سالن مد بزرگ شباهت دارد که همه برای نمایش دادن ظاهرشان آمده‌اند، با این حال این موضوع در نزد محلیان چیزی از ماهیت شادمانی همگانی جشن اکتبر کم نمی‌کند، زیرا این جشن هرچه که باشد کسب و کار مونیخی‌ها را هر ساله سکه کرده است!
 


 لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید
در صورتی که هر یک از عکس ها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Show Picture را انتخاب كنید.

ارادتمند شما مهران پيام يادت نره
پنجشنبه 23 مهر 1388 - 9:38:06 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت

آخرین مطالب


بزگترین و لوکس ترین کشتی مسافرتی جهان


عکسهای همسر زیبای ایرانی امیر قطر


مهاماندار های خطوط مختلف هوایی جهان


تصاویری که فقط در ایران دیده می شــود


می تونـــی او را حس کنی ... او یک زن است


مونیخ بهشت آبجونوشان


تا از دست نرفته ببينيد


عكس هاي خفن و خندهدار روز


عکس های زیبا از خشم طبیعت


وقتی مردی شما را بخواهد


نمایش سایر مطالب قبلی

پیوند های وبلاگ

آمار وبلاگ

152515 بازدید

13 بازدید امروز

12 بازدید دیروز

116 بازدید یک هفته گذشته

Powered by gegli.com

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

این وبلاگ به وسیله شبکه اجتماعی نخبگان گوهردشت (گگلی) ایجاد شده است

برای ااطلاعات بیشتر و عضویت در اولین شبکه اجتماعی ایران اینجا را کلیک کنید

ورود به گوهردشت